Hry

Navždy spolu na planetě BLU

Právě pro vás zkoušíme naše úplně první scifi. Tentokrát máme i báječný hudební doprovod od skupiny Dřevěné pytlí v jutových uhlích. 

"Dovolte nám podat hlášení ze sektoru WC, podsektoru OO. V tomto sektoru jsme našli jedinou planetu, kde je inteligentní život. Zprávu jsme vám poslali s předstihem. Pracovně ji nazýváme BLU. Je na ní totiž převážně voda, z dálky vypadá modře. Našli jsme tam dokonce několik druhů inteligentního života. Delfíny, chobotnice, vrány, mravence, primáty a pak lidi..."

Kde můžete BLU vidět?Přejímka zboží do náruče boží 2018, revize 2022

Tato hra je komedií inspirovanou úvahami o posmrtném životě. No spíš inspirovanou filmem Beetlejuice, který ukazuje posmrtný život jako obskurní úřad, kde se rozdělují nově příchozí do nebe a pekla ("no my tomu takhle tady neříkáme, ale pokud jste katolička, nebo si to neumíte jinak představit, tak prosím pěkně do nebe či do pekla.")

Premiéra se odehrála 8.12. 2018 již v Divadle Duncan Centre v Braníku a znovu jsme hru zahráli také na Festivalu Braník Sobě.

Kde můžete Přejímku zboží vidět?

Ospalá díra

Westernová detektivka Ospalá Díra vás přenese do skalistých hor do zapadlého zájezdní hospody, kde sněhová bouře uvězní několik hostů. Během noci samozřejmě dojde k vraždě a podezřelí jsou úplně všichni. Premiéru měla hra v prosinci 2021 v Divadle Duncan Centre.

Kde můžete Ospalou díru vidět?
E-láska 

Vylepšenou a předělanou hru E láska jsme si zahráli také v Muckově na prvním ročníku amatérských divadel. 

A měli jsme úspěch! 

Zopakovali jsme si ji na Braník Sobě a Zažít Jílovskou jinak 2021.

A s velkým úspěchem si ji dali také v dubnu 2022 v Klubu Újezd - děkujeme za pozvání, hrálo se nám skvěle!

Chceš mě? Chci tě! 2020

Rejža: Bído, budu potřebovat pomoct s novou hrou. Bude to na téma těch vnitřních já… budou dva hrdinové, chlap, ženská a každej bude mít dva vnitřní hlasy - rodiče a dítě.

A bude tam hodně těch vnitřních dialogů. Já si umím napsat, na co všechno myslí ženská na józe, když jako na nic nemyslí. Ale u chlapa to nenapíšu. Tak mě napadlo, jestli bys mi nepomohl s těma vnitřníma mužskejma hlasama. Aby to nebylo: Sparta sice prohrála, ale dobře sme si zašukali. Takoví pitomci nejste, že ne?

Bída: No nejsme, ale bohatýmu vnitřnímu životu nikdo neuvěří a navíc by z toho byl doják. Stejně bych zašel na pivo a psal to rovnou tam. Bude to interaktivní a navíc máš lepší smysl pro humor.

Premiéru měla hra na Branickém Masopustu a hráli jsme ji i na Festivalu Braník Sobě 2020


Malá 2017

Hra Malá by mohla být jakýmsi prequelem ke Kláře anebo E lásce. Sledujeme postavu Malé od roku jejího narození 1976 do doby dospívání.

Neveršujeme, netančíme a nezpíváme.

Mysleli jsme si, že to bude legrační, ale lidi z toho byli trošku přepadlí, asi proto, že se ve hře trochu vzpomíná na všechny ty soudruhy a pionýrské tábory. 

Malou hrajeme i na Braník Sobě 2018.

E láska 2016

Herci se v souboru bouří a odmítají se učit verše. Rovněž se ozývá volání po větším prostoru pro improvizaci.  Autorka souhlasí, takže se zrodí první hra, která není ve verších - E láska.

Příběh pojednává o úskalích online seznamování a o tom, že na toho pravého můžete doslova narazit třeba někde úplně jinde.

 Vši se ukazují v té nejlepší formě - opět tančíme na jevišti, zpíváme a nebojíme se ani audiovizuální techniky!

Kočičí příběh 2015

Kočičí příběh je mystickým příběhem o síle synovské lásky, kočkách, temných zákoutích lidské duše a jednom proklatě chytrém detektivovi.

Hra je opět se zpěvy, tentokrát bez tance a jestli se v minulé hře na jevišti rodilo, nyní se spíš umírá.

Klára 2014

Rok 2014 přinesl rovnou dvě nové hry! Po Bolywoodském trháku o politikovi, který v Indii duchovně i jinak prozřel se Vši pustili do první hry, která se nijak nedotýká politiky! 

Ne že by se situace v komunální politice zlepšila, ale už to byla prostě nuda.

 Klára je tedy tragikomický muzikál o vztazích mezi muži a ženami.

Branické Vši si připisují body za porod přímo na jevišti! Kláru si zopakujeme ještě na festivalu Braník Sobě.

Napravený politik 2014

 V roce 2013 si Branické Vši daly pauzu o vánocích, zato připravily novou hru u příležitosti letního slunovratu. Hrálo se v komunitní zahradě Zebra společně s Kubrty (jak je naším zvykem) a pojali jsme to skutečně Bolywoodsky!

Napravený politik se rovněž objevil na festivalu Braník Sobě. Poprvé  Vši hrály hru 2x po sobě!


Politik Palounek 2013

V Periferie Cafe Branické Vši odehrály kus, který pojednával o soudním procesu se známým výtečníkem Ondřejem Palounkem. Celá hra byla na P a předvedly se postavy jako prostitutka, prezident a další.

Hra byla krátká, ale zřejmě nejtěžší, co Vši hrály. Zkuste si například sami vyslovit: "platil perfektně, pětitisícovkama pod punčocháče!"


Pravý poklad 2012

 Třetí hra, stále ve verších, se zpěvy a tanci celého souboru.

Poprvé hrajeme v Duncan Centre, čili pravém divadelním sále. Historicky asi nejnaplněnější představení našeho souboru.

Krásné kostýmy nám zaopatřila Jindřiška a tančil a zpíval také František Drábek, takže nemáme skoro žádné fotky!


O Branickém království 2011

Naše v pořadí druhá hra, která pojednává o zlých Tučňácích, kteří chtějí zabavit domeček dobrému člověku, který se vzbouří a bojuje proti nim za pomoci dobré víly Petice. Hrály také děti a premiéra byla v Branické sokolovně. Během hry vylétly pojistky, takže nfungovaly klávesy a chvíli byla strašná tma.

Na divadlo se přišel podívat i tehdejší místostarosta, který se zřejmě poznal v některé postav a vyjádřil znepokojení nad obsahem hry, dokonce se prý obával o své zdraví!